חלות בצורת מפתח ולמידה מרחוק

 במהלך היום ( יום שישי) יחד עם ההכנות לשבת, עוד בישולים עוד כביסה וניקיונות , קבלנו 4 הודעות נפרדות . אחת עבור כל ילד חמוד במשפחה, המבשר על חידוש למידה מרחוק עקב המשך הסגר.

הפעם בשונה מהשבועיים שקדמו לחג הפסח קבלנו הנחיות ברורות וקשוחות לגבי אופן התנהלות הלמידה מרחוק, כולל נוכחות חובה, מצלמה דולקת, לבוש הולם (תוהה לעצמי האם פיזמת דיסני זה הולם?) למשך 4 שעות ביום.

עם קבלת ההודעות כל הפיד שלי התמלא בקיטורים של הורים ותמונות של חלות בצורת מפתח. אין קשר בין הדברים אבל מסתבר שיש איזו סגולה שמי שאופה לכבוד שבת מיד לאחר חג הפסח חלה בצורת מפתח זו סגולה לפרנסה טובה. בעודי לשה את הבצק שלנו להכנת החלה ניסיתי לחשוב איך זה יעבוד אצלנו ומה אני הולכת להגיד ולשדר לילדים ביום ראשון בבוקר. נתחיל מכך שהשעות של הילדים חופפות ויש רק 2 מחשבים פנויים בבית ( שזה כשלעצמו מותרות שאין בכל בית).  אז למי יש עדיפות ללימודים? 

איך אפשר לעשות את זה?

באופן אישי אני מאד מתחברת לרעיון של למידה מרחוק בצורה ממוסדת כולל נוכחות והפגנת רצינות של הילדים. גם ככה הם מתחילים להראות כמו הספה והשעמום מתחיל להראות את אותותיו.  אבל מה עושים הורים שיש להם יותר מילד אחר ורק מחשב אחר? או שהם אמורים לעבוד על המחשב מהבית לצורך הפרנסה?  מה לגבי המורות והמורים שגם הם בבית עם הילדים הפרטיים שלהם, איך הם אמורים להעביר 4 שעות כל יום ועוד לדאוג שבאותו העת הילדים שלהם נמצאים עם הכיתה במצב למידה מרחוק? לא פשוט בכלל.

לנו יש בנוסף בונוס מיוחד שנקרא: "אינטרנט  לא אמין בישוב בעל תשתיות שהגיע הזמן לשדרג אותן"  שמאתגר את כל השימוש באינטרנט במצב LIVE.  אתמול הבת שלי נסתה להשתתף בחוג מחול ב ZOOM. אני מורידה בפניה את הכובע על הנחישות והסבלנות. כל תנועה שהקבוצה עשתה הגיעה אליה באיחור והמוזיקה נקטעה כל כך הרבה פעמים שאותי זה התחיל להטריף. אבל היא לא ויתרה ועשתה את הריקוד מתחילתו עד סופו בצורה מושלמת.  

זה הזמן לתרגל גמישות

התקופה הזאת היא ללא ספק תקופה שתשנה את האופן בו אנחנו חיים בצורה מהותית. כבר לא יהיה מוזר לראות אנשים בשגרה הולכים במקומות ציבוריים עם מסכות, מברכים לשלום אחד את השני בתנועות נמסטה.

יתכן כי דווקא בגלל שנזרקנו בכח לתרגל את הלמידה מרחוק יש לנו כאן את ההזדמנות לשכלל את הטכניקה לברת ביצוע ובעיניי זו התפתחות חיובית. בעידן בו הקיום שלנו מופרע לפחות אחת לשנתיים בעקבות התחממות הגזרה הצפונית או הדרומית, שינויים אקלימיים שיכולים לרתק אותנו לבית ועכשיו אילוץ חדש ומפתיע, טוב יהיה שנתרגל שגרה יצרנית חלופית.

בתקופה האחרונה ראיתי הרבה גמישות מחשבתית של בעלי עסקים ואנשים בכלל. החל מהעברת העסק לפלטפורמה אינטנטית, התארגנויות של קבוצות אנשים לרכישות משותפות, מעבר של קוסמטיקאיות להדרכות אישיות דרך מצלמת הוידאו ושליחת החומרים לטיפול ישירות לדלת הלקוחה ועוד הרבה רעיונות לא שגרתיים.

גם מערכת החינוך צריכה לעשות בדיקה של הלימוד מהבית ולמצוא את המקומות והדרכים בהם ניתן להתגמש. לדוגמא: כל שכבת גיל תלמד שעה או שעתיים ביום ולא כולם ילמדו במקביל אחד לשני, שיעורים מוקלטים מראש שכל אחד יראה בזמן שהוא יכול והגשת עבודה שתאשר את הצפיה בתוכן. אני בטוחה שיש עוד הרבה דרכים שניתן להיות יצירתיים על מנת לצלוח את המשימה הזאת באופן שיאפשר לכמה שיותר תלמידים לחוות מסגרת כל שהיא, להורים להשאר שפויים ולנו כחברה לצמוח ולהתקדם ולא לשקוע בייאוש.

הזדמנויות חדשות

אתמול פרסמתי את ניוזלטר עם העדכונים האחרונים מהאתר, המלצה על בלוג טיולים מיוחד וסרטון הדרכה לרפלקסולוגיה בבית בשיטת "עשה שאת בעצמך" חדש. גם אני נדרשת בימים האלה לגמישות מחשבתית ומציאת פתרונות יצירתיים לעסק.. בראי הזמן אני בטוחה שמה שקורה עכשיו ישפיע לטובה על הרבה תחומים בחיים הפרטיים והמקצועיים שלנו. המציאות הזאת כבר גרמה לי באופן אישי לצאת האזור הנוחות ולשתף את הידע המקצועי שצברתי באהבה לקהל הרבה יותר רחב משחשבתי שאשתף מלכתחילה כולל פרסום סרטונים והדרכות LIVE באינטרנט, דבר שמאד חששתי ממנו.

 אישית, אני לוקחת את הלמידה המתוקשרת של הילדים בזרימה, מה שיהיה ניתן לעשות נעשה ומה שלא, פשוט לא נעשה

בוחרת לא להעמיס עוד סטרס מיותר על עצמי כי זהו מקור להרבה צרות בריאותיות.

שולחת לעולם את מה שאני יכולה לתת, עם חיוך והודיה.

 שבת שלום אוסנת.


מזמינה אותך להצטרף לקבוצת החברות והחברים ולדעת ראשונים על תכנים, סרטונים ומבצעים חדשים שאני מפרסמת.

להצטרפות  יש לשלוח ואטסאפ עם השם לטלפון: 050-2944511 או למייל osnat@relaxfeet.co.il