זה סיפור על מנהג שהתחיל לפני מספר שנים

מעשה שהיה כך היה, 

כבר לפני שנים רבות החלטנו בהחלטה חד צדדית של יקירי שלא לקנות מתנות לכבוד ימי הולדת וימי נישואים. עם הזמן למדתי לקבל בהשלמה את ההחלטה הזאת כי תכלס, מי מחכה ליום אחד בשנה לקנות משהו שהוא רוצה? במקום מתנה שאפשר לשם בארון או בתיק, התחלנו במסורת של ימי כיף משותפים לכבוד כל אירוע משמח שאנחנו רוצים לציין יחד. זה מזכיר לי שאני צריכה להוסיף עוד כמה ימים מיוחדים ללוח השנה כמו היום שבו נסענו לשבתון בקנדה או היום בו החיים שלי ניצלו בזכות חגורת בטיחות וכריות אוויר תיקניות. בדומה לקנדים שארגנו לעצמם כל חודש איזה סופ"ש ארוך בתוענות כגון: יום המשפחה, יום הולדת למלכת אנגליה (אמיתי ביותר) ועוד כמה ימים שאני לא זוכרת, ככה גם אנחנו צריכים לפזר לאורך השנה כמה ימי כיף.

האלטרנטיבה

התחלנו בימי כיף במלונות בים המלח, אנחנו וכל הפנסיונרים צפים במים ומחכים לתורנו לקבל עיסוי. בהמשך עברנו לימי כיף משולבי שיטוט עירוני בשווקים, חנויות ומקומות מעניינים נוספים. נסיעה של שעה לעיר הרגיש לנו כמו גיחה קצרה לחו"ל- ירושלים, תל אביב. יוצאים בבוקר , חוזרים בערב ונטענים מחדש לעוד תקופה עד החופשה הבאה. עם הזמן פיתחתי אנינות טעם ( כן, כן אני יודעת שזה קצת פלצני אבל קצת פלצנות לא מזיקה מדי פעם) לגבי המקומות בהם בחרנו להתפנק ולקבל טיפול. היינו יוצאים מחדר הטיפולים והרבה פעמים היה לי מה להעיר. הטמפרטורה לא היתה חמה מספיק, המוזיקה היתה קצבית, המטפלת פטפטה יותר מדי, הסדינים לא היו נעימים ועוד. אף פעם לא אמרתי שום דבר למעט ליקירי אבל החיפוש למקום הבא היה הופך מאתגר מפעם לפעם וכלל קריאת הרבה ביקורות והמלצות.

הפנטזיה

עוד בשלב לימודי הרפלקסולוגיה, כבר התחלתי לדמיין כיצד אעצב את הקליניקה שלי, כדי שהיא תענה בדיוק על אותם הדברים שאני חושבת שחשוב לשם לב אליהם כדי שהאווירה תהיה נעימה ועוטפת. התאורה, סוג ועוצמת המוסיקה, הניחוח העדין שיבשם את החדר, הרוך של המגבות וגם המצעים. זה נשמע אולי רדוד והתעסקות בטפל אבל כשהמעטפת משדרת רוגע גם המטופל וגם המטפל מתחילים באנרגיה הנכונה את הטיפול.


המציאות

עם החזרה לארץ ביצענו שיפוץ בבית כדי לתת לחדר את המראה המזמין של עץ וניקיון. הזמנתי תמונות של אופק רחוק ואפילו סחבתי במזוודה מחו"ל אבנים הישר מחוף האוקינוס הפסיפי. כל מי שפותח עסק יודע שמתחילים בעיקר בהוצאות ולא מעט, לכן החלטתי שבשלב ראשון שאשתמש במצעים נעימים שכבר יש בבית. מצעים יפים ולבנים עם פרחים עדינים  שבעיניי הם מיוחדים כמו כלי פורצלן יקרים. 

חיפשתי מצעים לבנים וצחים באיכות גבוהה שיתנו את אותה התחושה שרציתי עבור עצמי בכל הפעמים שהייתי באותם טיפולים בימי הכיף. הפייסבוק כנראה הקשיב לשיחות שלי עם יקירי וזימן לי פרסומת של חברת מגבות ערד שמשווקים מצעים מפנקים של בתי מלון. שנים שאני לקוחה נאמנה של מגבות מתוצרת מגבות ערד ולכן החלטתי להזמין כמות של מצעים לקליניקה.  הגיע היום המיוחל והמשלוח הגיע, איזו התרגשות!! כמה שמחתי לפתוח את הקופסה ולמשש את המצעים שהגיעו. מצעים העשויים מכותנת סאטן נעימה ורכה, אימרה רקומה ומושלמת. הייתי בעננים. מהר מהר הכנסתי את המצעים למכונת הכביסה כדי שיהיו מוכנים ללקוח שיגיע מחר לקליניקה. המכונה הסתיימה, המצעים עברו אחר כבוד למייבש ובתוך המולת הערב של בית עם ילדים שכחתי להוציא את המצעים בתום הייבוש. כעבור כמה שעות כשהתחלתי להכין את הקליניקה ליום שלמחרת נזכרתי והלכתי להוציא את המצעים מהמייבש. מה אני אגיד, אחד החסרונות העיקריים של בגדים ומצעים מכותנה זה היכולת "המופלאה" שלהם להתקמט בצורה כל כך יסודית ויצירתית. "טוב, לא נורא" חשבתי לעצמי, " זה בטח ימתח על מיטת הטיפולים אחרי שאפרוש את הסדין". לצערי הפער בין הפנטזיה שלי על מיטת טיפולים עם סדין רך ומזמין לבין המציאות  היה מאד רחוק. מה ששכחתי לשם לב אליו כשהזמנתי מצעים של בית מלון הוא שבבית מלון יש מכונה שמגהצת באופן תעשייתי את כל המצעים. ככה מצאתי את עצמי נאבקת עם הקמטים של הסדינים והציפות במקום לשבת להנות מכוס קפה ותוכנית טלויזיה בסוף היום.


לסיכום

מזל שאני רפלקסולוגית ולא מגהצת כמקצוע, כי לא נראה לי שאני כל כך מוצלחת כמגהצת.

לאור הפרסום שלי שנאלצתי לגהץ, קבלתי מכמה אנשים את הטיפ הבא ואותו אני חולקת באהבה על מנת להציל את כל חסרי וחסרות הרצון והכשרון לגיהוץ, מהתמודדות עם פעילות גיהוץ בעתיד:

יש להכניס את הבגד/ מצעים יחד עם חתיכת בד נקי לח ( להרטיב ולסחוט היטב) למייבש ולהפעיל לייבוש. חשוב שהמייבש יהיה יחסית ריק .  הובטח לי כי שיטה זו מונעת מהבגד להתייבש עם קמטים.


קצת פרגון לסיום

למוצרים של מגבות ערד ( אני לא מקבלת מהם כלום תמורת הפרסום, סתם אוהבת לשתף ולפרגן):

https://www.aradtextile.com/ 


רוצים לקבל עדכון על מידע חדש שאני משתפת? מוצרים חדשים ומבצעים?

מוזמנים להשאיר פרטים  כאן  מה שולט על האושר לנו? מסקרן? לסדרת מאמרים קצרים בנושא:

https://www.relaxfeet.co.il/%D7%9E%D7%90%D7%9E%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%95%D7%A2%D7%95%D7%93/hormon1?c=%D7%9E%D7%A2%D7%A8%D7%9B%D7%95%D7%AA-%D7%91%D7%92%D7%95%D7%A3-%D7%95%D7%94%D7%A7%D7%A9%D7%A8-%D7%9C%D7%A8%D7%A4%D7%9C%D7%A7%D7%A1%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%92%D7%99%D7%94